Latvija ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, politiķiem nav piedāvājuma, redzējumu, kā uzlabot situāciju. Risinājumi ir, citās valstīs jau realizēti, bet kāpēc pie mums pie varas esošos tas neinteresē un tie netiek veikti?

Mums ir Nacionālās Attīstības Plāns, kurā ir daudz un viss, bet nav skaidrs kā panākt attīstību! Solītās ilgtermiņa programmas sistemātiski netiek realizētas!

Kurš ir atbildīgs par tautas brīvprātīgo deportāciju, kad valsts pazaudēja vairāk neka 20% darbaspējīgo iedzīvotāju, (vairāk kā Staļina deportāciju laikā) kuri nu jau vairs neatgriezīsies. Pensionāri un valsts parādi palika un šis slogs tika valstī strādāt palikušajiem!

Kuru no ministrijām mēs varam paslavēt par teicamu darbu?

Kāpēc valdībai neveicās cīņa ar “ēnu ekonomiku”, kura nemainīgi turas 40% apmērā? 

Kāpēc par konkrētiem un tieši radītiem zaudējumiem netiek saukti pie atbildības ierēdņi un amatpersonas?

Ko darīs valdība un Saeima, kad beigsies ES dotācijas Latvijai?

Ko mēs darīsim ar ārējo valsts parādu 10 miljardi eiro jeb 40% no IKP, par kuru mēs jau nespējam dzēst tekošos procentu maksājumus un parāds turpina pieaugt. Latvijā ir nepilni 2 miljoni iedzīvotāju, kuru skaits samazinās. Parāds ir 5 000 eiro uz katru iedzīvotāju (gan pensionāru, gan bērnu). Pēc neatkarības iegūšanas mums parāda nebija. Kurš par to ir atbildīgs?

Kāpēc nav veikts ministriju efektivitātes audits, netiek realizeta birokrātijas mazināšana? Vienīgie piedāvātie risinājumi ir budžeta izmaksu palielināšana ministrijām!

Kopš Latvijas neatkarības atgūšanas visa vara valstī piederēja Saeimai, par cik deputātu sastāvs būtiski nemainījās, tie varētu būt 400 cilvēki kuriem reāli ar likumu piederēja vara un kuriem kolektīvi būtu jāatbild par tiem zaudējumiem un neizmantotajām iespējām. Bez opozīciju partiju pārstāvjiem šo cilvēku skaits ir vel mazāks.  Ja negrib kolektīvo atbildību, tad ir jāveido izmeklēšanas komisija, kura vērs vaļā “Saeimas maisus” un skatīsies konkrētu deputātu atbildību par noziegumiem pret tautu (Dzimtenei ir jāzin savi varoņi)!  

Kāpēc “rietumu” demokrātijas modelis darbojās? Tur kur viņš darbojās, tas vēl  notiek pateicoties vietējo oligarhu grupu tradīcijām un ietekmei, kuri ir ieinteresēti valsts attīstībā, stabilitātē un drošībā. Šo oligarhu rokās ir “burkāns un pātaga” (nacionālie plašsaziņas līdzekļi un finanses) ar kuru palīdzību viņi stimulē konstruktīvismu un soda populismu! Likvidējiet šo faktoru un Jūs izbaudīsiet populismu, demagoģiju (politikāņu galvenie instrumenti) un valsts degradāciju!

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .